W mocy ulotki

W mocy ulotki

Ulotki to często niedoceniane narzędzie marketingowe – jak je wykorzystać, by dało najlepsze efekty biznesowe?

Czy w dzisiejszych czasach nadal można przyciągnąć uwagę odbiorcy za pomocą ulotki? Oczywiście, że można, jeśli tylko postawi się na profesjonalistów i oryginalność! Uwagę trzeba zwrócić na wiele elementów – od wyboru grafiki i treści przez dobór czcionek i papieru aż do zadbania o wartość dodaną materiału reklamowego.

Silna konkurencja

Obecnie wiele innych mediów konkuruje z tradycyjnymi ulotkami, dlatego konieczna jest dokładna analiza grupy docelowej i skorzystanie z pomocy fachowców, którzy pomogą z jednej strony stworzyć najbardziej efektywną i dopasowaną do oczekiwań odbiorcy ulotkę, z drugiej zaś pomogą do niego dotrzeć. Reklama telewizyjna czy internetowa wydają się dziś królować w branży marketingowej, jednak często to właśnie ulotka może dotrzeć do większej i lepiej dopasowanej grupy docelowej, przekładając się na bezpośredni zysk firmy.

Czego unikać?

Istnieje wiele poradników, które mówią o tym, jak powinna wyglądać ulotka. Czasem jednak lepiej jest pamiętać o elementach, których należy unikać. Przede wszystkim jest to chaos pod względem doboru czcionek i kolorów – więcej niż dwa kroje czcionki i kolorystyczna tęcza to elementy, które nie pozwolą odbiorcy skupić się na treści i minimalizują szanse ulotki na właściwe zadziałanie i przyniesienie efektów. Również samej treści nie może być za dużo, bo odbiorca nie ma czasu na jej natychmiastową analizę. Kolejną rzeczą, której lepiej unikać są sztampowe zdjęcia, grafik nie może być też za dużo i powinny współgrać z prezentowaną treścią. Właściwa ilustracja może zastąpić słowa i przyciągnąć wzrok, ale ta dobrana nieodpowiednio może łatwo zniechęcić do zapoznania się z treścią reklamy.

O czym pamiętać?

Skoro wiemy jakie elementy nie są pożądane, to warto też wspomnieć o tych, które zwiększają efektywność kampanii. Przede wszystkim będzie to rozsądnie zaplanowany kolportaż. Dzięki firmom takim jak Dystrybucja Polska ulotki trafią dokładnie tam, gdzie powinny, a więc do osób zamieszkujących daną lokalizację, o określonym statusie społecznym czy w wybranej kategorii wiekowej. Kolejną cechą, o której dobrze jest pamiętać przy planowaniu kampanii jest nadanie ulotce realnej wartości – może to być kod rabatowy czy możliwość wygrania nagrody, ważne żeby ulotka dzięki temu na dłużej została z odbiorcą i stanowiła dla niego konkretną wartość.

W przypadku każdej tego typu reklamy liczy się pomoc doświadczonych fachowców, ale też dobre pomysły – inny niż zwykle format ulotki, oryginalny papier czy zamieszczenie na materiale reklamowym sudoku czy przepisu kulinarnego. Łącząc te dwa elementy, można liczyć na pozytywne, realnie odczuwalne rezultaty kampanii.

Previous Ruszają zapisy na LifeTube Inspirations
Next Webinar — Twoje uniwersalne narzędzie internet-marketingu

Może to Ci się spodoba

Trendy 0 Comments

Growth Hacking w małym biznesie – przewodnik

Growth Hacking bezpowrotnie zmienił oblicze małego biznesu. Dzięki zastosowaniu tej strategii, każda firma może teraz skutecznie zaistnieć w przestrzeni internetowej. Na czym polega Growth Hacking i jak przy jego pomocy

Content marketing 0 Comments

Na czym polega content marketing?

Dotychczas reklama miała przekazywać konkretne treści, ale nie wywoływała praktycznie żadnych spektakularnych reakcji (np. zachwyt, uznanie dla kreatywności, znaczny przypływ zysków, większe zainteresowanie usługami). Była podstawowym narzędziem dla początkujących przedsiębiorców

Trendy 0 Comments

Marketingowa komunikacja wizualna – fenomen naszych czasów

Zdjęcia, infografiki oraz filmy video zaczynają dominować w sieci. Wynika to nie tylko z ogromnej popularności tych formatów wśród Internautów, ale także ich skuteczności w komunikacji marketingowej. Firmy, które chcą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź