Hosting dla początkujących

Hosting dla początkujących

Co to jest hosting?

Wielu z Was pewnie już gdzieś słyszało słowo “hosting”, a tym którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z tym określeniem i innymi hasłami z nim powiązanymi – śpieszę z pomocą.

Hosting to nic innego jak  serwer, który jest stale podłączony do Internetu, a na nim możemy przechowywać oraz udostępniać nasze gromadzone materiały.

Selekcja i wybór hostingu

Obecnie możemy znaleźć płatne jak I te darmowe hostingi. Można powiedzieć, że wybór jest prosty – biorę bezpłatny i z głowy. Jasne, możesz, ale nie polecam tej alternatywy. Dlaczego? Darmowy hosting wiąże się z problemami takimi jak: uporczywe reklamy, bardzo częste awarie oraz niezbyt duży transfer danych, ograniczony dysk i inne.

Jeśli potrzebujesz swojej strony w celach biznesowych, nie baw się w damowy hosting. Nie warto. Odbiorcy nie będą przychylnie na Ciebie patrzeć, przejdą do konkurencji, a Ty nadal zostaniesz z niczym. Ważne, aby już na początku określił co jest dla Ciebie priorytetem, a później konsekwentnie do tego dążył.

Z pewnością masz teraz mętlik w głowie I nie za bardzo wiesz, czym kierować się w wyborze hostingu. Spokojnie, poniżej przedstawiamy parametry, na które należy zwrócić szczególną uwagę, bowiem tani hosting stron to nie wszystko.

  1. Transfer – ilość plików, które Wasz serwer wysyła do odbiorców w ciągu miesiąca. Najlepiej wybrać ofertę bez limitów. Nie ograniczaj się!

  2. Obsługa – szczególnie ważna, jeśli korzystasz z niej na co dzień. Obsługa domeny czy strony www – szczególnie ważne dla blogerów, gdyż na przykład dzięki obsłudze strony www mamy informację, ile niezależnych stron może sprawnie funkcjonować na danym hostingu.

  3. Bazy danych – odpowiedni hosting oferuje minimum kilka baz danych, które przechowują treści, np. na bloga. Jednak wystarczy tylko jedna, ponieważ tylko na jednej bazie danych może działać parę stron i to wystarczy.

  4. Konta pocztowe – duża ilość kont jest ważna w biznesie, dla pracowników. Jak wiadomo, każde konto to osobny login oraz hasło. Dane konta korzystają z przestrzeni na dysku, która jest przypisana do odpowiedniego konta hostingowego. Dla potrzeb bloga najlepiej posiadać ok.10 kont pocztowych.

  5. Backup danych – przypadkowe kasowanie danych zdarza się każdemu, dlatego najlepiej posiadać backup dwa razy na dobę. Standardowy raz to zbyt mało szczególnie, gdy musisz przebić się przez morze informacji.

To tylko najważniejsze elementy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze hostingu. Przejrzyj i dokonaj właściwego wyboru.

Powodzenia!

Previous Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu biura
Next Co powinieneś wiedzieć zanim wybierzesz firmę hostingową?

Może to Ci się spodoba

Trendy 0 Comments

Faktura Small Business – program do faktur

Faktura Small Business to jeden z najpopularniejszych programów do fakturowania, który od wielu już lat oferowany jest przez firmę MEGA-TECH. Program ten jest stosunkowo prostym narzędziem, które dzięki bardzo intuicyjnej

Trendy 0 Comments

Sprzedaż prasy wciąż spada. Zyskują cyfrowe wydania

W tempie dwucyfrowym spada sprzedaż prasy drukowanej, ale dynamika spadku wyhamowuje. Za to coraz więcej osób korzysta z wydań cyfrowych. Ponad 30 proc. dorosłych regularnie czyta prasę w sieci, niewielu jednak decyduje się

Trendy 0 Comments

Nowoczesne formy reklamy internetowej

Jak wykazały ostatnie badania marketingowe popularność nowoczesnych form reklamy w internecie w ciągu ostatnich kilku lat wyraźnie wzrosła.  Budowanie świadomości marki oraz wzrost wskaźnika sprzedaży, to główne zadania, które powinny

1 Comment

  1. topac
    12 września, 16:18 Reply
    Dzielone w Hekko, ale dobrane z głową pod serwisy jakie posiadacie. Wszystko co mam, trzymamy u nich. Konto z domeną w cenie wyszło 80 zł. Support pierwsza klasa, dobry kontakt, nic złego się nie dzieje. Ogolnie - zdecydowanie polecam.

Zostaw odpowiedź